Sport

Sport

 • Gjermania fiton në frymën e fundin ndaj Suedisë, i falen heroit Reus Gjermania fiton në frymën e fundin ndaj Suedisë, i falen heroit Reus
  23 Qershor 2018 Kombëtarja e Gjermanisë ka fituar në fund me rezultat 2-1 ndaj asaj të Suedisë në ndeshjen e dytë të Grupit F në kuadër të Kupës së Botës "Rusia 2018". Pjesa e parë e takimit ishte thuajse e barabartë me të dyja kombëtaret që krijuan nga disa raste për gol. Megjithatë, ishin vetëm suedezët atë të cilët gjetën golin në minutën e 32-të të...
 • image FIFA refuzoi kërkesën serbe për këpucën e Shaqirit me flamur të Kosovës 23 Qershor 2018 Sekretari i Përgjithshëm i Federatës Serbe të Futbollit (FSF), Jovan Shurbatoviq, ka thënë se u kanë dërguar FIFA-s një letër ku u kanë thënë se nuk do të dalin në terren kundër...
 • image Një ndeshje botërori me Kosovën në qendër 22 Qershor 2018 Si asnjëherë më parë, shqiptarët, sidomos ata nga Kosova, po ndihen të përfaqësuar nga futbollistët shqiptarë që luajnë për Zvicrën. Paraqitja impresive e Valon Behramit ndaj...
 • image Pjesa e parë, Danimarkë-Australia 1-1 21 Qershor 2018 Danimarka dhe Portugalia e kanë mbyllur pjesën e parë me rezultat të barabartë 1-1, takim ky që po luhet në kuadër të grupit C, në Kupën e Botës "Rusia 2018". Christian Eriksen në...
 • image Ndizet pragndeshja Zvicër-Serbi 21 Qershor 2018 Ndizet pragndeshja Zvicër-Serbi! E konsideruar shpesh si "përfaqësuesja B" e Shqipërisë, mediet zvicerane janë përpjekur të shpërqëndrojnë kundërshtarët e tyre pikërisht në pikën...
 • image FIFA dënon Serbinë me 10 mijë franga 21 Qershor 2018 FIFA ka dënuar Serbinë dhe Meksikën me nga 10 mijë franga për shkak të sjelljes së pahijshme të tifozëve në ndeshjet e xhiros së parë të Botërorit, njofton AP. Në arsyetimin e...
 • image Ronaldo kalon Portugalinë në epërsi ndaj Marokos 20 Qershor 2018 Cristiano Ronaldo është duke kaluar në një formë të shkëlqyer në Botërorin "Rusia 2018". Portugezi ka kaluar kombëtaren e tij në epërsi qysh në minutën e pestë duke shënuar me...
 • image Xherdan Shaqiri: Nuk ia kemi frikën Serbisë 20 Qershor 2018 Zvicra ka stratuar kampionatin botëror duke barazuar me kampionin e shtatëfisht të botës, Brazilin. Tashmë misioni i ardhshëm është fitorja ndaj kombëtares serbe, të cilës nuk ia kanë...
 • image Meksika përballet me masë disiplinore 19 Qershor 2018 Shtëpia botërore e futbollit - FIFA ka hapur procedurë disiplinore ndaj Përfaqësueses së Meksikës pas brohoritjeve homofobike që tifozët meksikanë bënë në ndeshjen e fituar 1:0 ndaj...
 • image Rusia thotë se e ka planin për ta ndalur Salahun 19 Qershor 2018 Fitorja e Rusisë në ndeshjen hapëse kundër Arabisë Saudite i ka qetësuar nikoqirët e garës, rusët, të cilët janë të bindur se kanë plan taktik të aftë për ta ndalur sulmuesin e...
 • image Koreja nuk shqetësohet nga spiunimi suedez 18 Qershor 2018 Seleksionuesi i Koresë së Jugut, Shin Tae-yong, ka thënë se nuk është i shqetësuar nga spiunimi që ka bërë kundërshtari i së hënës, Suedia. Koreja e Jugut do të përballet me...
 • image Neymar: Zviceranët luajtën ashpër ndaj meje 18 Qershor 2018 Futbollisti brazilian ka kërkuar nga gjyqtarët të marrin masa ndaj futbollistëve që bëjnë ndërhyrje të ashpra në të. Neymar ishte futbollisti më i fauluar në një Botëror që nga...
 • image Munishi: Behrami ishte lojtari i ndeshjes në përballjen ndërmjet Zvicrës dhe Brazilit 18 Qershor 2018 Trajnerët Ismet Munishi dhe Bylbyl Sokoli , si dhe panelistët tjerë, kanë dhënë opinionet e tyre në emisionin Dueli i Botërorit që transmetohet në RTV Dukagjini, për ndeshjet e...
 • image Mourinho tallet me portierin e Argjentinës: Unë dhe Caballero jemi njësoj në portë 17 Qershor 2018 Jose Mourinho këto ditë ndodhet në Rusi, ku është duke bërë komentatorin për televizionin rus. Pas përfundimit të ndeshjes Argjentinë-Islandë ai ironizoi poetierin e Argjentinës....
 • image Pique: Ronaldo mezi pret kontakt për t'u rrëzuar 16 Qershor 2018 Mbrojtësi i Spanjës, Gerard Pique, kritikoi yllin portugez, Cristiano Ronaldo, duke thënë se heroi i hat-trickut e kishte zakon ta hidhte veten në tokë (të simulonte). Ronaldo ekzekutoi...
 • image Griezmann konfirmon të ardhmen e tij 15 Qershor 2018 Pas disa muajsh spekulimesh Antoine Griezmann ka vendosur se në cilin klub do ta vazhdojë karrierën e tij. Ai ishte ndërmjet Atletico Madridit dhe Barcelonës për sezonin e ardhshëm,...
 • image Kënga e Botërorit me Era Istrefin arrin 20 milionë klikime 15 Qershor 2018 Videoklipi i këngës së Kampionatit Botëror, ku këndon Era Istrefi, Will Smith dhe Nicky Jam, u publikua tek gjashtë ditë më parë, dhe tashmë ka mbledhur mbi 20 milionë klikime....
 • image Kolumbia kërkon shkëlqimin e Botërorit të kaluar 14 Qershor 2018 Me një stil të shkëlqyer të lojës me kundërsulme dhe me festime e vallëzim salsa, Kolumbia kishte hyrë në zemrat e tifozëve në Kupën e Botës të vitit 2014 në Brazil, ku arriti deri...
 • image Dy skuadrat më të dobëta dhe në krizë hapin turneun 14 Qershor 2018 Gati katër vjet pritje sollën te kjo ditë. Saktësisht 1.432 ditë pasi goli në kohën shtesë i Mario Gotzes bëri që në fanellat e lojtarëve të Gjermanisë të shtohet ylli i katërt,...
Shiko arkivën e lajmeve