Kult-Showbiz

Kult-Showbiz

Cardi B: Kurrë nuk është vonë të realizosh ëndrrat

Publikuar më 09 Janar 2019

Artikuj të ngjashëm

Shiko arkivën e lajmeve

Reperja e famshme amerikane, Cardi B, u detyrua të largohej nga shkolla dhe të hiqte dorë nga ëndrra e saj për tu bërë mësuese historie, për shkak të pamundësisë ekonomike.

Por reperja zbuloi se nuk ka hequr dorë nga qëllimi i saj për tu kthyer në shkollë.

"Ndoshta më vonë do kem mundësinë të shkoj në shkollë. Nuk është kurrë vonë për të realizuar ëndrrat tuaja. Ndonjëherë është thjesht duke krijuar atmosferën e duhur dhe kushtet për të arritur atë që do", është shprehur 26-vjeçarja.

Cardi B, emri i vërtetë i së cilës është Belcalis Almanzar, hoqi dorë nga shkollimi për tu bërë striptiste me kohë të plotë që të mbulonte shpenzimet e jetesës.

Por reperja fitoi famë pasi videot e saj rreth jetës si striptiste u bënë virale. Ajo u bë pjesë e një Reality Show, "Love & Hip Hop: New York" në vitin 2015.

Vitin e kaluar, hiti i saj "Bodak Yellow" kryesoi tabelat amerikane dhe albumi i parë i saj "Invasion of Privacy" debutoi në vendin e parë.

Tani ajo është nënë e një vajze, Kulture Kiari Cephus, të cilën e ka me ish-bashkëshortin, reperin Offset.