Kult-Showbiz

Kult-Showbiz

 • Granit Xhaka firmos kontratën e jetës Granit Xhaka firmos kontratën e jetës
  17 Janar 2018 'Sot, jo vetëm që kemi 3 vite të mrekullueshëm bashkë... Sot ajo u bë Zonja Xhaka', ky është statusi i Granit Xhakës në Instagram teksa ka ndarë me fansat foto nga momenti i firmosjes së kontratës më të rëndësishme të jetës, atë të martesës. E ndërsa ceremonia e martesës është zhvilluar në verën që lamë pas, duket se celebrimin ata e...
 • image Tjetër martesë në Hollywood? 16 Janar 2018 U ndanë në 2013, për tu rikthyer bashkë në 2016 dhe për tu kurorëzuar në martesë në 2017. Kjo është historia e një prej çifteve të Hollywood, Miley Cyrus dhe Liam Hemsworth, të...
 • image Dolores O'Riordan planifikoi të ri-incizonte "Zombien", por vdiq një ditë para se ta realizonte 16 Janar 2018 Këngëtarja e bendit irlandez Cranberries pati planifikuar që të incizojë versionin e ri të këngës së tyre të famshme "Zombie" një ditë pasi ajo vdiq. Dolores O'Riordan u gjet e vdekur...
 • image Rita Ora tregon se cilin politikan e admiron 15 Janar 2018 Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora, është mjaft aktive në rrjetet sociale. Këtë herë përveç sukseseve dhe publikimit të hiteve të saj, Rita ka zgjedhur të zbulojë...
 • image Diskriminimi gjinor ndodh edhe në Hollywood 15 Janar 2018 Lajmi se aktori Mark Wahlberg ishte paguar me 1.5 milion dollarë për të rixhiruar disa skena në filmin "All the money in the world", kur Christofer Plummer zëvendësoi Kevin Spaceyn në...
 • image Eliza Dushku pranon se si 12-vjeçare u ngacmua seksualisht në xhirimet e filmit 13 Janar 2018 Aktorja shqiptare me famë botërore, Eliza Dushku, në një postim në Facebook, ka pranuar se është ngacmuar seksualisht nga një anëtar i ekipit të një filmi. Dushku ka thënë se u...
 • image Aktorja amerikane zbulon se ishte viktimë e dhunës seksuale 12 Janar 2018 Aktorja amerikane Bella Thorne për herë të parë ka zbuluar, se kur ishte ende si një fëmijë kishte qenë viktimë e dhunës seksuale. "Unë jam keqtrajtuar fizikisht dhe seksualisht,...
 • image Ora me vlerë 13 mijë euro e këngëtares Adelina Tahiri (Foto) 11 Janar 2018 Këngëtarja Adelina Tahiri gjatë dhjetorit të vitit 2017 u shndërrua në një nga personazhet më të përfolura. Kjo pasi këngëtarja zyrtarizoi martesën e saj me avokatin e njohur...
 • image Dukja e Luana Vjollcës pa makijazh (Foto) 10 Janar 2018 Prezantuesja Luana Vjollca shquhet si një njëra ndër figurat televizive më joshëse të ekranit. Ajo shfaqet gjithmonë e kuruar në detaje para publikut, ndërsa arrin të rrëmbejë...
 • image Ëndrra e parealizuar e Jenniferit 09 Janar 2018 Jennifer Lawrence është njëra ndër aktoret më të paguara, por ajo tregon se me çfarë do të merrej nëse nuk do të ishte pjesë e ekranit të madh. Në një intervistë me Oprah Winfrey,...
 • image Më 12 janar Dua Lipa sjell këngën e re 09 Janar 2018 Këngëtarja shqiptare Dua Lipa, ka njoftuar se me datë 12 të këtij muaji do të sjell videoklipin e ri. Kënga do të titullohet "IDGAF". "Jam shumë e entuziazmuar ta shihni këtë klip!!",...
 • image Danny Boy rikthehet pas 15 vjetësh 08 Janar 2018 Një prej reperëve të parë shqiptarë, Dan Ahmeti i njohur si Danny Boy, javën që vjen do të kthehet në skenë me projektin e tij më të ri. Të shtunën pritet të lansohet projekti...
 • image Zbulohet ‘sozia’ e këngëtarit Meda (Foto) 06 Janar 2018 Jo më kot thonë se diku në botë, secili ka një 'sozi' të vetën me të cilën ngjason shumë. E kur kjo ndodh me personazhet publike, fansat shpesh shprehin interes të shohin se kush janë...
 • image Angela Martini tregon se si ra në dashuri me rumunin dhe se si vendosën të martohen 06 Janar 2018 Ajo është shqiptarja më provokuese në këtë planet. Quhet Angela Martini dhe e ka vendosur qysh kur ishte fare e vogël se jeta e saj do t’i ngjante një filmi.
 • image Era Istrefi e vetmuar pas ndarjes (Foto) 05 Janar 2018 Këngëtarja Era Istrefi ishte mjaft aktive edhe gjatë vitit 2017. Ajo solli gjithsej dy projekte, baladën "Redrum" dhe bashkëpunimin me French Montanan, të cilat u pëlqyen shumë. Bujë të...
 • image Fejohet Paris Hilton! (Foto) 04 Janar 2018 Sipërmarrësja e njohur Paris Hilton i ka thënë po propozimit për fejesë nga i dashuri i saj, Chris Zylka. Ajo i ka dhënë fund beqarisë së saj duke kurorëzuar dashurinë e saj me...
 • image Djali i Kim Kardashian në spital në gjendje të rëndë: Ylli i realiti shout bën postimin rrëqethës 03 Janar 2018 Ky fundvit nuk ka qenë aspak i qetë për familjen e Kim Kardashian. Djali i saj 2-vjeçar Saint West është shtruar në spital në gjendje të rëndë për shkak të pneumonisë. Lajmin e ka...
 • image Skandalet e VIP-ave gjatë 2017-ës 02 Janar 2018 Viti që lamë pas mund ta quajmë një nga vitet me më pak skandale në botën e showbizit, por kjo nuk do të thotë se ishte një vit i qetë për shumë nga aktorët, këngëtarët dhe yjet...
 • image Dua Lipa princesha që e ka kërkuar Britania për një kohë të gjatë 30 Dhjetor 2017 Ylli nga Kosova me famë botërore, Dua Lipa është përzgjedhur nga revista e njohur "Vogue" në mesin e 17 "vajzave që pushtuan vitin 2017". Me hitin "New Rules" Dua siguroi suksesin që e...
Shiko arkivën e lajmeve