Sport

Sport

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 26 Maj 2019 Juve ofron Dybalan dhe Sandron për Pogban Kampioni i Italisë, Juventusi është duke kërkuar me ngulm rikthimin e mesfushorit francez Paul Pogba. Juventusi është duke insistuar të fitojë garën me Real Madridin për transferimin e Pogbas. Juve i ka ofruar Manchester Unitedit dyshen...
  • image 26 Maj 2019 Valencia mposhtë Barcelonën në finalen e Kupës së Mbretit Pas dështimit në 'Anfield Road' ndaj Liverpool, Barcelona ka dështuar edhe në Sevilla, në përballjen finale të Kupës së Mbretit, kundër Valencias. Skuadra katalane është mposhtur me rezultatin 1:2, duke bërë që pozita e Ernesto...
  • image 25 Maj 2019 Falcao pranë kthimit tek Atletico Atletico Madridi është futur në garë për transferimin e sulmuesit kolumbian Radamel Falcao, i cili po kërkohet edhe nga Valencia. Lajmi është bërë i ditur nga gazeta spanjolle "Diario AS". Falcao 33-vjeçar do të largohet nga Monaco gjatë...
  • image 25 Maj 2019 Messi zotohet se do të qëndrojë në Barcelonë pavarësisht zhgënjimit në Champions Messi nuk e ka ndërmend të largohet nga Barcelona, ai e bëri këtë të ditur dje në konferencë për media, e para që prej vitit 2015. Sulmuesi i Barcelonës, Lionel Messi, është zotuar se do të qëndrojë në klub edhe pse vazhdon të jetë...
  • image 25 Maj 2019 Feronikeli rrëmben edhe Kupën, çon Prishtinën në Europa League Feronikeli është fitues i trofeut të Kupës së Kosovës në futboll, pasi mundi Trepçën '89, me rezultat 5-1, të premten në "Fadil Vokrri", raporton RTKlive. Skuadra nga Drenasi pasi ditë më parë fitoj titullin e kampionit, sonte...
  • image 24 Maj 2019 Dortmundi interesohet për Manxhukiqin Borussia Dortmundi ka shprehur interesim për sulmuesin e Juventusit, kroatin Mario Manxhukiq. Lajmi është bërë i ditur të premten nga revista gjermane "Bild", përcjell Koha Ditore. Mësohet se te Dortmundi e shohin Manxhukiqin si përforcim...
  • image 24 Maj 2019 Guardiola e do De Rossin? Pep Guardiola po konsideron t'i shtojë Daniele De Rossin stafit të tij teknik te Manchester City. Mesfushori 36-vjeçar do të largohet nga Roma në fund të sezonit, por nuk ka thënë akoma se ku do të shkojë apo nëse do të largohet...
  • image 23 Maj 2019 Shaqiri: Të bashkuar mund të arrijmë shumë Rikthimi në finale të Ligës së Kampionëve për Liverpoolin nuk do të ishte i mundur sikur të mos ishin të bashkuar si ekip, ka thënë Xherdan Shaqiri. "Të Kuqtë" bënë një nga rikthimet më të mëdha në histori të Ligës së...
  • image 22 Maj 2019 Bale: Futbollistët janë si robotë Gareth Bale është duke kaluar një kohë të vështirë në karrierën e tij te Real Madridi. Se fundmi ai ka thënë se futbollistët janë si robotët, e në një mënyrë të tjerët i komandojnë se duhet të jetojnë, transmeton Koah.net.
  • image 21 Maj 2019 PSG reagon pas deklarimeve të Mbappes se mund të largohet Kylian Mbappe dhe Paris Saint-Germaini do të vazhdojnë rrugën bashkë, ka thënë kampioni francez. Kampioni i Botës të dielën paralajmëroi se është i hapur për projekt të ri jashtë vendit, teksa mori çmimin për Lojtarin më të mirë...
H M M E P S D
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31