Foto Lajme

Foto Lajme

Bora fotolajm

Reshjet e borës kanë filluar sot në mëngjes në gjithë Kosovën. Kjo është bora e parë vjeshtore edhe në viset e ulëta. Borë ka rënë dhe po bie edhe në Prishtinë. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -1 deri 0 gradë celsius kurse maksimalet 1-3 grad.    

Panair fotolajm

Sot ka nisur panairi "Blej Shqip", në qendër të Prishtinës. Të blesh produkte vendore, kjo është ideja e komunarëve të Prishtinës, që festën e flamurit dhe ditës së Pavarësisë së Shqipërisë qytetarët ta shënojnë me produkte shqiptare.

UÇPMB fotolajm

Sot, 15 vjet nga konfrontimet e para të UÇPMB-së. Gjatë vitit 2000 territoret e komunës së Preshevës, Bujanocit dhe Medvegjës kanë qenë fushë e konfrontimeve të armatosura të policisë dhe Ushtrisë Çlirimtare për Preshevë, Medvegjë dhe Bujanoc (UÇPMB).    

Helikopter fotolajm

15 vetë janë vrarë kur një helikopter komercial është rrëzuar në rajonin rus Krasnojarks në Siberi. Në helikopter ishin 26 vetë, kur ai u përplas sot në lumin Jenisej, afro 10 kilometra nga qyteti Igarka. Hetimet lidhur me shkaqet e përplasjes së helikopterit kanë filluar.    

background loading