Foto Lajme

Foto Lajme

Igy Azela fotolajm

Iggy Azalea konfirmoi bashkëpunimin me këngëtaren Britney Spears. Krijuesja e hitit "Fancy" lajmin e ka bërë të ditur nëpërmjet Twitterit, ndërsa punën me Spearsin e ka përshkruar si të "mrekullueshme". Azalea këtë vit pati shumë sukses me bashkëpunime.  

Muzeu fotolajm

Muzeu i Kosovës,  me rastin e festës së 28 Nëntorit, ditëlindjes së Adem Jasharit dhe daljes së UÇK-së, hap ekspozitë historike "Qëndresa Heroike e Jasharëve për Liri - Rast unik në historinë botërore", e cila do të përfshijë mbi 100 eksponate të familjes Jashari.

Bora fotolajm

Stuhitë e borës vdekjeprurëse që kanë goditur verilindjen e SHBA-së të pa para ndonjëherë kanë shkaktuar një total prej 13 viktimave. Po ashtu kjo stuhi në qytetin jugor të Buffalo ka shkaktuar shkatërrimin e të paktën 30 ndërtesave dhe blloqeve më të madhe të qytetit.  

Edi Rama

Kryeministri Rama përshëndeti koalicionin qeverisës PDK- LDK, duke e cilësuar si një zhvillim të ri dhe të shumëpritur. Ai tha se koalicioni i ri qeverisës është një dritë në fund të tunelit për një demokraci të re në ndërtim, duke shprehur mbështetjen pa asnjë anësi politike.  

background loading