Foto Lajme

Foto Lajme

LK fotolajm

Eshtë tërhequr shorti i Ligës së Kampionëve. Barcelona do të përballet me Bayern Munichun. Ndeshja e parë zhvillohet në Camp Nou, kurse ndeshja ktheyse zhvillohet në Allianz Arena. Ndërsa Real Madridi përvallet me Juventusin. Ndeshjet e para zhvillohen më 5 dh 6 maj.  

Panair fotolajm

Sot në Prizren u hap panairi Shoping Fest. Ky panair organizohet për herë të parë dhe pritet të jetë tradicional. Panairi është organizuar nga Shoqata e biznesmenëve dhe zejtarëve ESNAF nga Prizren. Aty pritet të marrin pjesë 60-70 kompani me prodhimet e tyre vendore.  

Imunizmi fotolajm

Ministria e Shëndetësisë, Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publikë të Kosovës (IKSHPK) dhe zyrat e UNICEF-it dhe Organizatës Botërore të Shëndetësisë në Prishtinë, nga sot deri më 30 të këtij muaji organizojnë shënimin e Javës Botërore të Imunizimit në Kosovë.  

Protesta fotolajm

Sot gjatë mesditës ka nisur protesta e ndërtimtarëve në Prishtinë. Ata kanë shkuar në oborrin e Komunës së Prishtinës dhe kanë derdhur beton në shenjë pakënaqësie dhe kundër diskriminimit të punës tash e 16 muaj. Teksa Dardan Sejdiu tha se nuk do i marrin parasysh.  

background loading