Foto Lajme

Foto Lajme

Game of Thrones fotolajm

Seriali më i ndjekur i "HBO"-së, "Game of Thrones" është drejt fundit dhe sytë e fansave janë të përqendruar te ekrani, por edhe në internet, për të marrë informacione më shumë mbi personazhet dhe aktorët. "TMZ"-ja publikoi disa foto të prapaskenës së xhirimeve.  

Komunikacion fotolajm

Me performanca synohet vetëdijesimi për viktimat në komunikacion. Qendra për Zhvillim Multikulturor "Impact" përmes disa performancave artistike minutëshe nëpër rrugët e Prishtinës ka shënuar Ditën e përkujtimit të viktimave në komunikacionin rrugor.  

Billboard fotolajm

"Billboard" shkruan për pushtimin nga artistet shqiptare. Më 28 janar Bebe Rexha tha: "Unë dua të bëj një bashkëpunim me Dua Lipën, Rita Orën dhe Ava Maxin". Kështu e filloi një artikull Billboardi për sukseset e artisteve shqiptare me famë botërore.

Kerkim fotolajm

Është gjetur pa shenja jete, trupi i punëtorit që u zu nga muret e ish-hotelit Adriatik, që u shembën të hënën rreth orës 17:00. Më shumë se gjashtë orë ka zgjatur kërkimi i shumë ekipeve të kërkim shpëtimit. Trupi i pajetë është gjetur rreth orës 00:15 të së martes.    

background loading