Foto Lajme

Foto Lajme

Jahjaga fotolajm

Presidentja e Republikës, Atifete Jahjaga shtroi mbrëmë iftar për gratë anëtare të Departamentit të Gruas në Bashkësinë Islame të Kosovës dhe bashkëpunëtorët e tyre, të udhëhequra nga zonja Besa Ismaili, Prodekane në Fakultetin e Studimeve Islame.  

Kina fotolajm

Një tërmet i fuqishëm ka goditur sot zonat rurale në perëndimin e largët të Kinës, në Xinjiang, duke vrarë të paktën 6 persona dhe shkatërruar mijëra shtëpi, raportohet nga mediat dhe Qeveria kineze. Agjencia e lajmeve Xinhua pohoi se numri i të lënduarve është rreth 50.

Skllav fotolajm

Myint Naing është një ndër 800 skllevërit e kohëve moderne që janë shpëtuar pas një hetimi të agjencisë "Associated Press" mbi abuzimin me të drejtat e njeriut në industrinë e peshkimit në Azinë Juglindore. Ai ishte për 22 vjet skllav që nga viti 1993.

Panair fotolajm

Është hapur sot Panairi Regjional i Prodhimeve vendore "Gjilani 2015", i cili është organizuar nga Drejtoria për Zhvillim Ekonomik e Komunës së Gjilanit, në bashkëfinancim me USAID-in. Qëllimi i këtij panairi është që bizneset të shkëmbejnë përvoja dhe të promovojnë produktet e tyre.  

background loading