Foto Lajme

Foto Lajme

Mustafa fotolajm

Gjatë vizitës në kazermën Adem Jashari kryeministri Mustafa, në fjalën e tij në Epopenë e UÇK-së ka thënë se Kosova sot shënon një datë të veçantë të historisë së saj më të re, 5 marsin, ditën e rënies së Heroit të Kosovës, Komandantit legjendar të UÇK-së, Adem Jashari.  

UCK fotolajm

Sot është 17 vjetori i rënies heroike të Komandantit Legjendar Adem Jashari dhe Familjes Jashari. E për këtë Qeveria e Kosovës, më 5, 6 dhe 7 mars, organizon manifestimin gjithëpopullor në kujtim dhe nderim të Epopesë së UÇK-së dhe gjithë dëshmorëve të rënë për liri.

Rita fotolajm

Rita Ora po cilësohet si gjëja më e mirë që i ka ndodhur "The Voice UK" viteve të fundit. Ajo i ka dhënë një energji tjetër emisionit dhe për këtë oraganizatorët i kanë ofruar kontratë edhe për sezonin e ardhshëm, për të cilën ende nuk dihet ende se a do ta pranojë.  

Januzaj fotolajm

Januzaj ka mahnitur të gjithë me lojën ndaj Sunderlandit, edhe pse u inkuadrua gjatë pjesës së dytë. Në bazë të statistikave të publikuara këtë javë, ai është regjistruar në mesin e lojtarëve më të shpejtë të javës së 27-të në Premier Ligë me shpejtësi prej 33,94 km/h.  

background loading