Foto Lajme

Foto Lajme

Rita fotolajm

Këngëtarja me origjinë shqiptare, Rita Ora ka publikuar këngën e saj më të re. Krijuesja e hitit "Your Song" ka publikuar këngën "Let You Love Me" që do të jetë pjesë e albumit më të ri "Phoenix". Këngës së re i është realizuar edhe klipi, por zyrtarisht nuk është publikuar në YouTube.

Proteste fotolajm

Qytetarë, bashkëluftëtarë dhe udhëheqës të Shoqata të dala nga lufta kanë protestuar sot para Pallatit të Drejtësisë në Hajvali për lirimin nga burgu të gjeneral Sylejman Selimit dhe Jahir Demakut. Poashtu edhe Tomë Gashi duke kërkuar lirimin e Sylejman Selimit.

Hoxha fotolajm

Gjatë vizitës zyrtare në Çeki ministrja Dhurata Hoxha është pritur nga Tomáš Pet?í?ek - zëvendësministër në Ministrinë e Punëve të Jashtme çeke, i cili posa është nominuar për Ministër. Hoxha me këtë rast ka kërkuar përkrahje nga Çekia për liberalizimin e vizave.

Agim fotolajm

Agim Shahini nga Aleanca Kosovare e Bizneseve dhe Zef Shala drejtor ekzekutiv i SHHBK Nëna Terezë sot kanë nënshkruar Memorandum Mirëkuptimi me qëllim të bashkëpunimit si partnerë në mbështetjen e zhvillimit ekonomik dhe punësimit në Kosovë.  

background loading