Foto Lajme

Foto Lajme

Alketa fotolajm

Pjesëmarrja e Alketa Vejsiut në Sanremo, e bëri moderatoren të famshme dhe në Itali. Kohët e fundit ajo ka qenë e ftuar në disa emisione të famshme italiane ku ka treguar për jetën dhe profesionin e saj. Ajo ka folur edhe për prindërit e divorcuar, kur ajo ishte 6 vjeç.  

Furi fotolajm

Tyson Furi bëri një nga ndeshjet më të mira të jetës së tij të boksit, duke i dhënë fund mbretërimit pesëvjeçar të Deontay Wilder-it si kampion i botës në peshën e rëndë në WBC. Fyri fitoi meçin me nokdaun dhe arriti të dhuronte dhe spektakël në Las Vegas.  

Koronaviruesi fotolajm

Dy mjekë kinezë humbën dje jetën në Kinë pasi ishin infektuar me koronavirus. Huang Wenjun, nga Spitali Qendror i Xiaogan, në provincën Hubei, vdiq mbrëmjen e djeshme nga virusi, tha spitali nëpërmjet një njoftimi. Ai ishte 42 vjeç.  

Arilena fotolajm

Përfaqësuesja e Shqipërisë, Arilena Ara është pretendetja kryesore për të fituar Eurovizion e këtij viti, sipas një sondazhi të realizuar Wiwibloggs.com. Arilena ka kryesuar listën e këngëtarëve duke marrë 60.53% të votave ose më saktë 4603 vota.  

background loading