Foto Lajme

Foto Lajme

Demaci fotolajm

Adem Demaçi, i shtrirë për mjekim në Qendrën Klinike Universitare, është vizituar nga deputeti i PDK-së, ish-komandanti i Shtabit të Përgjithshëm të UÇK-së, Azem Syla. Shihet se Demaçi e Syla ndajnë një miqësi të fortë mes tyre. Foto është postuar nga Hamzë Morina.

Eliza fotolajm

Aktorja e njohur hollywoodiane, Eliza Dushku, është rikthyer në vendlindjen e të parëve të saj pas katër vjetësh. Ajo erdhi në Prishtinë, bashkë me të vëllanë, Nate Dushku. Me vete solli edhe dokumentarin “Dear Albania”, i cili paraqet bukuritë  trojeve shqiptare.

Proteste fotolajm

Qytetarë të thirrur nga OVL-UÇK dhe përkrahur nga Vetëvendosje kanë nisur protestën para objektit të Qeverisë në Sheshin. Protesta po mbahet për të kundërshtuar votimin e Gjykatës Speciale, e po ashtu edhe po kundërshtojnë dënimin e Grupit të Drenicës.  

Kuvendi fotolajm

Me 78 vota për 2 abstenime dhe një kundër është shtyrë seanca e Kuvendit. Kryetari i Kuvendit, Kadri Vesleli ka thënë se shtyhet seanca por nuk ka dhënë një datë se kur do të ketë seancë të re duke pohuar se ka pengesa teknike për projektligjin e gjykatës speciale.  

background loading